PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10037850}

Zostaw świat za sobą

Leave the World Behind
6,0 37 411
ocen
6,0 10 1 37411
5,8 20
ocen krytyków
Zostaw świat za sobą
powrót do forum filmu Zostaw świat za sobą

Film dla mnie bez zakończenia.
Czegoś mi brakowało,dla mnie spokojnie mogłoby jeszcze być tak z 30 minut.
Koncepcja fajna,ale wykonanie średnie.

ocenił(a) film na 8
KisssEw

Jak zobaczyłam zakończenie to parsknęłam śmiechem i omal nie spadłam z fotela :D :D

ocenił(a) film na 10
ewelina_m

a bo wy gówno rozumiecie, bądźmy przyjaciółmi a nie wojna domowa xd

ocenił(a) film na 8
KisssEw

Można zinterpretować je w taki sposób, że w obliczu zagrożenia najlepsze jest towarzystwo rodziny, znajomych i... przyjaciół. Świetnie wykorzystany motyw - kto już zobaczył film, wie o co chodzi. :) Na filmwebie jak w lesie i średnia już straszy, a to nie jest zły film w żadnym wypadku. Realizacja tip top, gra aktorska też na wysokim poziomie. Są tam owszem pewne niedopowiedzenia w historii, ale dla mnie to urok tej produkcji. No cóż... gusta i guściki.

ocenił(a) film na 7
GrandFan

wg mnie zakończenie pokazuje sytuację gdzie w obliczu zagrożenia młodzież patrzy tylko na to by najeść się syfu i dokończyć serial ( fantastyczny świat)

ocenił(a) film na 8
MadameXX

Myślę, że ostatnia scena miała mieć wydźwięk satyryczny. 

GrandFan

dokładnie! mogli sie uratowac gdyby młoda po nich poszła, ale najwazniejsi byli Rachel i Ross, i tak zakłądam ze wszysyc wykorkują, łacznie z nią bo nie zamkneła schronu. Ale uprzedzała, mówiłą ze nikt jej nie słucha, ze ma dosyc czekania to pokazała.
Ale uwazam ze to jest terazniejsza młodziez w pigułce, liczy sie tlyko jedno dla nich, jak młody kiedy nie ma zebow pyta czy jego panna ma sie ok...

ocenił(a) film na 8
kaczkulec

Ali i Hawke mieli jechac do tego schronu zdaje sie?

MadameXX

dokładnie tak samo pomyślałam, dorośli panikowali, a młodsi wywalone, to fajnie pokazało jak zmienia się sposób myślenia i reagowania albo inaczej jak różne pokolenia podchodzą do zagrożenia.. czy coś xd

ocenił(a) film na 8
MadameXX

młodzież??
dorośli bohaterowie chlali i jarali radośnie nad basenem
dorośli mierzyli do siebie z broni
dorośli tańczyli podpici do jakiejś muzyczki
ale znowu to młodzież dostaje po tyłku!
zastanów się

ocenił(a) film na 7
frotka_w_ultraviolecie

masz rację, dorośli i młodzież wychowana przez nowoczesne społeczeństwo, coś mi się wydaje, że mieszkańcy terenów ludzi ciężko pracujących zareagowaliby inaczej

ocenił(a) film na 5
MadameXX

Acha, mieszkańcy terenów ciężko pracujących ;) czyli jakby w filmie pokazać te tereny - co to w ogóle ma znaczyć? Cężka praca to nie wiem - fizyczna wyłącznie? Już widzę jak budowlańcy z bloku bez prądu, piwa i bieżącej wody na szybko się organizują... Bogaci przynajmniej mają agregaty, panele czy bunkry...
Pokazaliby jak biedacy zrezygnowani dają się mordować, sami kradną lub szukają kolaboracji - ot Ukraina - bogatsi uciekli, kogo nie było stać - żyje lub umarł na miejscu... I co wtedy? Młodzież, dorośli i ciężko pracujący nie umieliby się zachować w obliczu takiej sytuacji, ale urodzeni podczas pełni, z nigdy nie farbowanymi włosami, w koniecznie butach górskich odzyskanych na co dzień - ci by zareagowali inaczej. No ci to już na pewno ;)

ocenił(a) film na 6
MadameXX

Wydaje mi się, że raczej pokazuje, że niektóre osoby się szybciej sypią i mają mniejszą wolę przetrwania- tu akurat była to nastolatka. Jej ojciej ryzykował życiem, żeby ocalić jej brata, a dziewczynka już straciła sens życia, nie miała ochoty walczyć i chciała je po prostu zakończyć pozytywnie.

ocenił(a) film na 7
MadameXX

Dobre, o tym nie pomyślałam

GrandFan

Ja nie napisałam, że film jest zły, ale zakończeniem zniszczyli jego jakość. Bardzo mi się podobał i mnie wciągnął, ale zakończenie to tak jakby jego brak.
Człowiek czuję niedosyt.

ocenił(a) film na 8
KisssEw

Ja tak nie uważam, ale szanuję za opinię.

ocenił(a) film na 8
KisssEw

A może tak samemu sobie dopowiedzieć? Poruszyć wyobraźnię...

kerry

Serio?
Można wtedy mieć tysiące zakończeń ,jeśli bym chciała poruszyć wyobraźnię to poczytałabym książkę.

ocenił(a) film na 8
KisssEw

A może niezamknieta historia w ten sposób to celowy zabieg, który moim zdaniem pasuje idealnie. Pozostawia niedosyt, wiele pytań co się stało dalej i chęć poznania dlaczego? Przecież przez takie zabiegi myślisz o filmie po seansie.

KisssEw

wykonanie srednie????? muzyka rewelacja! zdjecia majstersztyk! gra aktorska super! jedyne do czego mogłabym sie przyczepic to zakonczenie, ale lubie takie w któych kazdy znajdzie swoje, gdzie trzeba troche pogłowkować zamiast dostac wszystko na tacy. film swietny w kazdym calu.

ocenił(a) film na 6
kaczkulec

otoczka filmu ok - ale zabrakło najważniejszego - fabuły dociągniętej do samego końca w sposób spójny :). Kilka wątków urwanych (po co ten wątek z tą latynoską??? po co tekst George`a pod domem Dannego skierowanego do Claya o bycie po konkretnej stronie ???). No i masakryczne, wręcz groteskowe zakończenie całości.... Obejrzeć obejrzałem, ale to taki typowy film na zasadzie "obejrzeć-zapomnieć".

marcelo80

Jak w zyciu, tez byś się nie dowiedział co z latynoską. Mnie to akurat nie przeszkadza, tylko w filmach kazde słowo ma mieć sens, w zyciu rzadko tak bywa

ocenił(a) film na 4
marcelo80

Nic dodać, nic ująć. Lepiej bym tego nie ujął.

ocenił(a) film na 6
marcelo80

Wątek latynoski się urywa bo facet jej nie pomaga, odjeżdża ze strachu. I wyraźnie mówi innym że NIKOGO nie spotkał. Film na swój klimat, budzi niepokój. Każdy gra do swojej bramki, a jak wpada w tarapaty to oczekuje pomocy od innych. Jedni godzą się z losem i postanawiają się cieszyć drobnostkami w tych trudnych chwilach. Każdy reaguje inaczej w sytuacjach kryzysowych, ludzie są przygotowani, inni nie, ktoś umie sobie radzić, a ktoś jest po prostu bezużyteczny i liczy na pomoc i poświęcenie innych. Wiele się pisze o nowoczesnych technologiach, broni, manipulacji, pandemii, BLACK OUTcie, motywy te wykorzystano w filmie. Życie też pisze swoje scenariusze

ocenił(a) film na 6
marcelo80

Oglądamy film z perspektywy bohaterów. Motyw a Latynoską był po to, żeby pokazać, że bohater się rozklejał nie rozumiał, co mówiła, bał się, pojechał do miasta żeby się czegoś dowiedzieć, a spotkał jedną rozhisteryzowaną osobę, z którą nie umiał się nawet porozumieć, i egoistycznie nie wziął jej do samochodu, bo już instynkt przetrwania się ujawnił. Odjechał i tyle, mieli kręcić drugo film o jej losach? Wiadomo, że najprawdopodobniej zginęła, bo nie miała znajomych, nie znała języka i nie miała żadnych zasobów.
George mówił o działaniu, często nieprzyjemnym- on był ogotowy Dannyego zastrzelić, żeby dostać leki. A Clay był miękki i uprzejmy, Danny dawał mu więc do zrozumienia, że jeśli chce ocalić rodzinę, muszą być partnerami i działać zgodnie, a nie włazić mu w paradę; nie może sobie pertraktować i być miłym facetem, bo następna osoba na ich drodze będzie bardziej zdeterminowana i mu po prostu palnie w łeb. Więc albo zda się na Georga, albo niech spada.

marcelo80

Nie rozumiem, o czym wy wszyscy piszecie. Przecież ta rozmowa pod domem to wyjaśnienie całego filmu.
"Jak krowie na rowie" wyjaśniono, co prawdopodobnie się dzieje. Scena z rozwałką w mieście potwierdzała, że właśnie trwa "etap trzeci" - anarchia, walki w mieście, przejęcie władzy. Wiadomości na komputerze w bunkrze również.
Nie ma w filmie żadnego zakończenia, bo to nie film o jakiejś tam rodzinie, tylko film o ataku na USA.
Atak się powiódł, koniec filmu.

użytkownik usunięty
KisssEw

Mówisz, że czegoś brakowało? Pewnie tego, aby się okazało, że doszło do inwazji kosmitów ;)
No ale poważnie, to w sumie otrzymaliśmy wyjaśnienie i co można by tu dalej ciągnąć?
Jak dla mnie ten film z takim zakończeniem mógłby być fajnym "wstępem" do serialu w klimacie TWD, The Last of us, Colony, itp. Z chęcią bym taki obejrzał, tyle że znając tego typu seriale, to gdy się je zacznie, to nie wiadomo jak skończyć i przez to pociągnąłby się pewnie z 2 lub 3 sezony i poszedł do kasacji albo zakończył się w niesatysfakcjonujący sposób.
W każdym razie co do filmu, to dość dobry, zwłaszcza klimat.

ocenił(a) film na 6

Fear the Walking Dead miało by,ć prologiem, ale po 2 odcinkach wstępu się znudzili i zrobili to, co wszyscy.

KisssEw

To zakończenie jest tylko po to, żeby zrobić drugą część filmu. A potem trzecią etc.

majoballs

Mam takie same odczucia ,film z otwartą furtką.

ocenił(a) film na 8
KisssEw

Jak dla mnie to zakończenie świetne, a ty go nie pojelas

ocenił(a) film na 10
master_of_vinyl_donuts

Dla mnie również zakończenie jest świetne.
Tutaj nie ma happy endu, jak powiedział Danny nie będzie powrotu do normalności. Część ludzi umrze przez promieniowanie, część zginie w wypadkach, część przez ten dźwięk który co jakiś czas słychać, część sama się powybija.
Nie trzeba tego pokazywać żeby o tym wiedzieć. Nawet byłoby gorzej gdyby było to pokazane - wszyscy umarli, po czym napisy końcowe. Dojechali do bunkra ale promieniowanie zrobiło swoje. Tak byłoby lepiej? :D
Tu nie chodzi o to jaki ma final to wydarzenie, chodzi o to jak zachowujemy się w obliczu takiego wydarzenia. Pod koniec filmu Amanda wypowiada kilka zdań, nie słyszałam jeszcze żeby w filmie padło coś tak prawdziwego i smutnego zarazem.

ocenił(a) film na 7
Black_Lady_87

Zgadzam się, do tego pięknie podsumowały to pierwsze, infantylne słowa z początku tasiemcowego sitcomu, w którym wszyscy są happy - mam na myśli oczywiście piosenkę z przyjaciół "Więc nikt nie powiedział Ci, że życie tak się potoczy..." dokładnie tak było... nikt tej bandzie lemingów nie powiedział przez cały film co mają robić, więc siedzieli i zajmowali się błachymi sprawami, gdy wokół trwała dosłownie apokalipsa, ignorowali wszystko, żeby nie wpaść w panikę, a na koniec okazuje się, że być może jest już za późno. Dopiero sąsiad im mówi - zajmijcie się sobą, poszukajcie schronu, dopiero G.H. włącza przestaje w tym momencie się oszukiwać i łączy kropki... ale nadal ma za dobre serduszko - powinien odstrzelić rodzinkę i ratować siebie i córkę. Córka sama też nic nie robi, we wszystkim liczynl na niego, choć jest dorosła.
To jest film o tym, że umiesz liczyć - licz na siebie!

KisssEw

A to Ci niespodzianka z zakończeniem -niedopowiedzenie- to zabieg celowy. Być moze jedni i drudzy dotarli do schronu. Przyzwyczajeni jesteśmy, że wszystko mamy podane na tacy, a tu trzeba pogłówkować z tym trochę.

Evel_23

Nie trzeba pogłówkować, tylko autorzy chcą na nim więcej zarobić...

ocenił(a) film na 4
KisssEw

Jeszcze 30 min i bym się powiesił

ocenił(a) film na 7
KisssEw

No widzisz a ja doceniłem zakończenie podwójnie, po pierwsze dlatego że jestem kolekcjonerem płyt na nośnikach fizycznych (pada sieć netflix, hbo bye bye a płyte zawsze odpalisz jesli byłby prąd) a druga sprawa to jestem w trakcie oglądania Friends (tak wiem dopiero) no i to jest cholernie pozytywny serial i jakoś tak piosenka z intro rozładowała całe to napięcie które film tworzył od 2 godzin co było całkiem fajnym zabiegiem. POZDRAWIAM :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones