PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38605}

Okrucieństwo nie do przyjęcia

Intolerable Cruelty
5,9 31 051
ocen
5,9 10 1 31051
5,8 15
ocen krytyków
Okrucieństwo nie do przyjęcia
powrót do forum filmu Okrucieństwo nie do przyjęcia

7/10

ocenił(a) film na 7

Bodaj najbardziej komercyjny produkt, który wyszedł spod ręki braci Coen. Mimo tego, i tak o klasę lepszy od większości podobnych "romantycznych" komedyjek, jakie kręci się w Hollywood. Przede wszystkim jest to zabawny film, choć - jak na potencjał satyryczny braci - nieco złagodzony, by widzowie mniej wyrobieni, do których adresowany on jest, mogli bez trudu na nim wysiedzieć. Świetnie wypadł Clooney, aktor bardzo wszechstronny, przez wielu niesłusznie niedoceniany z racji swego image`u supergwiazdora. Oczywiście także Thornton i Rush, choć wiele do zagrania nie mieli, pokazali jak zawsze swoją klasę.
Największy zarzut mam do sceny przemówienia Clooney`a w Vegas, gdzie wygłosił tę swoją jakże ckliwą i słuszną mowę o miłości. Ja jednak jakoś się nie wzruszyłem, a śmiałem jak z dobrego gagu - tylko czy to był aby celowy zabieg twórców "Okrucieństwa"? Także końcówka nieco rozwleczona, przez co oczekiwałem mniej cierpliwie zakończenia tej niezłej w sumie satyry na wyższą klasę amerykańską.

ocenił(a) film na 7
Thommy

Jak najbardziej moim zdaniem ta przemowa była celowo przerysowana, a parę minut potem, wręcz wyśmiana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones